kredyt dla firm

Kredyt dla firm – co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Doinwestowanie firmy kredytem dla firm lub pożyczką wymaga przede wszystkim poznania możliwości i rozważenia formy finansowania. Zapoznaj się zatem z możliwościami. 

Obecnie na rynku bankowym mamy szereg propozycji kredytowych dla firm. Uzyskanie go jest jednak uwarunkowane spełnieniem kilku podstawowych wymagań związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Kredyt dla firm – rodzaje. 

Kredyt dla firm jest formą dofinansowania przedsiębiorstwa bez względu na profil prowadzonej działalności. Przedsiębiorca ma do wyboru między innymi:

  • Kredyt dla nowych firm często nazywany też kredytem na start. Jest on przeznaczony dla firm o krótkim stażu działalności, nie przekraczającym z reguły 12 miesięcy,
  • inwestycyjny, którego przeznaczenie jest ściśle związane z majątkiem trwałym przedsiębiorstwa i może być wykorzystany na cele związane np. z modernizacją lub budową hali, zakupem linii produkcyjnej bądź zakupem maszyn czy licencji.
  • Kredyt hipoteczny, który można wykorzystać na dofinansowanie bieżącej działalności związanej z zakupem, remontem lub całkowitą modernizacją budynku,
  • obrotowy, który przeznaczony jest na dofinansowanie bieżącej działalności.Można go przeznaczyć między innymi na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników, opłacenie bieżących rachunków czy też zakup towaru.
  • Kredyt pomostowy przeznaczony na realizację planów i inicjatyw, na które przyznano dotację. Przyznawany jest on do czasu uzyskania refundacji,
  • technologiczny przeznaczony na wdrożenie innowacji.
  • Kredyt w rachunku bieżącym zwany też limitem kredytowym. 

Kredyt dla firm- jakie koszty wziąć pod uwagę. 

Na koszty kredytu składają się przede wszystkim stawka WIBOR orazi marża. Do tego mogą dochodzić dodatkowe opłaty i prowizje, takie jak koszty rozpatrzenia wniosku czy opłaty w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu. Przed podpisaniem umowy warto się zatem upewnić, czy bank,  w którym planujemy wziąć kredyt, pobiera z tego tytułu opłaty.

Należy pamiętać również, że wiele zależy od naszej historii kredytowej. Dlatego warto zadbać o wzorową historię i wysoką punktację w BIK.

Kredyt dla firm-pomoc na stronie.

Bardzo cenne i pomocne w dokonaniu wyboru i podjęciu decyzji są informacje oraz ranking najlepszych kredytów znajdujące się na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-dla-firm-ranking-najlepszy-kredyt-firmowy/

Oczywiście dowiesz się z niej, które banki lansują się na pierwszym miejscu pod kątem niskich kosztów związanych z kredytem, minimalną i maksymalną kwotą udzielanego kredytu, a także okresem spłaty zadłużenia. 

Bezsprzecznie strona ta zawiera też istotne informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję o rodzaju zobowiązania, jakie chcesz zaciągnąć, warunkach jakie stawiają banki, a także kosztach związanych z kredytem. Godnym uwagi jest też fakt, iż ze strony doinformujesz się także jakie dokumenty należy przygotować składając wniosek o kredyt.

Kredyt dla firm-podsumowanie.

Korzystając z porównywarki Czerwonej-Skarbonki otrzymasz najkorzystniejsze oferty na rynku z bezpośrednim przekierowaniem na stronę banku i możliwością złożenia wniosku przez internet. Dzięki temu zaoszczędzisz masę czasu i zdobędziesz ważne informacje ułatwiające podjęcie decyzji.

Post Author: Wolański Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *