przez internet

Pożyczki przez internet – zmora naszych czasów?

Pożyczki przez internet stały się w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem pożyczania pieniędzy. Szybkość oraz komfort sprawia, że na rynku istnieje wiele firm, a my sami możemy w łatwy sposób pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Czym są zatem pożyczki przez internet? Jakie są ich plusy? Czy warto je brać? Odpowiedzi i pomocne informacje poniżej.

Czym są pożyczki przez internet?

Pożyczki przez internet to pożyczki udzielane przez prywatne firmy pożyczkowe na podstawie umowy cywilnoprawnej. Najczęściej kwoty wahają się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy. Czas, na jaki bierzemy pożyczkę, wynosi również od kilku dni do 2-3 lat. Na rynku istnieje kilkadziesiąt firm, które zajmują się taką formą pożyczania pieniędzy. Cały proces przebiega całkowicie internetowo i nie musimy wychodzić z domu, aby pozyskać fundusze. Aby otrzymać taką pożyczkę, wystarczy zarejestrować się na danym portalu, podać swoje dane osobowe, potwierdzić swoją tożsamość robiąc przelew na rachunek firmy ze swojego konta i zawnioskować o daną kwotę. Po akceptacji trafi ona na nasze konto, a my w umówionym terminie zwracamy ją pożyczkodawcy.

Dlaczego są takie popularne?

Na popularność pożyczek przez internet wpływa kilka czynników. Pierwszym z nich jest wygoda. Aby otrzymać pieniądze, nie musimy nigdzie wychodzić, a wszystko możemy załatwić przez komputer. Cały proces bardzo często przebiega w ciągu 1 dnia roboczego lub kończy się nazajutrz. Firmy pożyczkowe nie obowiązuje prawo bankowe i nie muszą stawiać wysokich wymagań dotyczących zdolności kredytowej. Bardzo często nawet osoby zadłużone lub z niskim dochodem otrzymają taką pożyczkę. Nie trzeba również przedstawiać zaświadczeń, a wystarczy oświadczenie o dochodach. Dużym plusem jest też możliwość wzięcia pierwszej darmowej pożyczki u większości firm. Wykorzystując ten fakt i korzystając z kilku firm, możemy wziąć pożyczkę, której spłata będzie dotyczyła tylko tej sumy, jaką pobraliśmy — bez dodatkowych odsetek.

Czy warto skorzystać?

To bardzo często padające pytanie przy okazji pożyczek przez internet. Po stronie plusów stoi wysoka przyznawalność, komfort i szybkość. Do obaw osoby zastanawiające się zaliczają wiarygodność firmy pożyczkowej i bezpieczeństwo transakcji. Odpowiedz na główne pytanie, jest jak najbardziej pozytywna, ale należy pamiętać o kilku elementach. Pierwszy z nich to dokładne zapoznanie się z umową przed jej podpisaniem. Wszystkie ważne informacje są wyszczególnione w kalkulatorze i formularzu, który wypełniamy, ale przed zaakceptowaniem umowy powinniśmy potwierdzić je na wygenerowanej umowie. Z pożyczek warto korzystać, jeśli oprocentowanie nie jest znacząco większe od standardowych — bankowych i wynosi kilka- kilkanaście procent. Wiele firm oferuje tak dogodne warunki, a większość z nich oferuje pożyczkę bez odsetek, jeśli bierzemy ją pierwszy raz.

Na polskim rynku prawie wszystkie firmy pożyczkowe udzielające pożyczek przez internet działają legalnie. Nieuczciwi pożyczkodawcy to wąski margines. Jeśli sprawdzimy opinie o danej firmie, jej NIP czy zauważymy, że reklamuje się w środkach przekazu publicznego — np. telewizji mamy pewność, że firma istnieje naprawdę.

Jeśli poczynimy te wszystkie kroki wzięcie pożyczki przez internet, będzie bardzo atrakcyjnym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki w sposób szybki, komfortowy i bezpieczny.

Post Author: Wolański Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *