pożyczki na umowe o dzieło

Pożyczka na umowę o dzieło? To nie problem!

Umowy cywilnoprawne to najbardziej znienawidzone formy zatrudnienia. Potrafią one utrudniać życie. Nie dość, że praktycznie nie liczą się do okresu składkowego to dodatkowo obniżają zdolność kredytową kiedy staramy się o finansowanie. Niestety wiele osób nie może liczyć na upragnioną umowę o pracę ze względu na to, że ich zatrudnienie w danej firmie ma charakter czasowy, praca odbywa się tylko dorywczo lub znajdują się na okresie próbnym. Umowa o dzieło to największa zmora osób młodych, które dopiero co nabywają doświadczenie. Pomijając przepisy prawa pracy, zjawisko to niestety nadal dość często występuje. Najgorzej kiedy pojawi się potrzeba zaciągnięcia pożyczki, a standardowe banki odsyłają nas z kwitkiem. Na szczęście na rynku mamy produkt pozabankowy taki jak pożyczka na umowę o dzieło.

Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki na umowę o dzieło?

Nie taki diabeł straszny jak mogłoby się wydawać. Większość firm pozabankowych akceptuje dochody z wielu źródeł. W przeciwieństwie do zwykłych banków, które honorują przede wszystkim umowę o pracę na czas nieokreślony, firmy pozabankowe obniżają nieco poprzeczkę. Finansowanie uzyskają tu także osoby zatrudnione na umowę o dzieło i umowę zlecenie, a także pobierający świadczenie 500+ oraz inne zasiłki. W takim przypadku trzeba „zaimponować” pożyczkobiorcy z nieco innej strony. Kluczowym aspektem okaże się tutaj na pewno pozytywna historia kredytowa. Jeśli posiadamy tylko umowę o dzieło ale przeszłość kredytowa nie budzi zastrzeżeń to nie powinno być problemu z uzyskaniem pożyczki, oczywiście w wysokości dostosowanej do osiąganych dochodów.

Gdzie szukać pożyczki z umową o dzieło?

Osoby szukające pożyczki na umowę o dzieło swoje kroki powinny skierować w stronę firm działających online. Cechuje je bez wątpienia wygoda, minimum formalności i krótki czas oczekiwania na odpowiedź. W obecnych czasach firmy te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują produkty finansowe skierowane do osób w różnych sytuacjach. Jeżeli dochód uzyskiwany z umowy o dzieło wystarczy do pokrycia zobowiązania, które chce się zaciągnąć to praktycznie nie ma przeszkód, aby móc ubiegać się o taką pożyczkę. Najbardziej elastyczni pożyczkodawcy akceptują także wnioski bezrobotnych klientów. Wystarczy, że udokumentują oni inne źródła dochodów, na przykład studenckie stypendium.

Na co zwrócić uwagę

Produkty finansowe oferowane na rynku różnią się między sobą różnymi warunkami. Dotyczy to zarówno górnej granicy kwoty oraz maksymalnego okresu, na jaki można zaciągnąć zobowiązanie. Nie wszystkie szybkie chwilówki przewidziane są do oddania po 30 dniach. Niektórzy pożyczkodawcy wydłużyli ten czas aż do 60 dni! Osoby pracujące na umowę o dzieło z pewnością docenią ten aspekt. Jak wiemy praca tego typu niekiedy ma charakter dorywczy i nie zawsze uda się wymaganą kwotę zebrać w miesiąc. Wtedy 60 dni czasu na spłatę może okazać się dużo bardziej przyjaznym rozwiązaniem.

Wiele firm posiada okazyjne promocje dla nowych klientów. Najbardziej atrakcyjną z nich jest pierwsza pożyczka za darmo, czyli oddajesz tyle, ile pożyczasz. Warunkiem jest zwrot pieniędzy w terminie. Jeśli nie korzystałeś jeszcze z szybkich pożyczek i w każdej z firm masz „czyste konto” to warto skorzystać z możliwości finansowania bez dodatkowych kosztów. Lista firm, które mają taką zasadę jest dość długa zatem i dużo takich darmowych”podejść” masz do wykorzystania.

Co w przypadku nagłej awarii?

Jak zostało wcześniej wspomniane, umowa o dzieło nie należy raczej do stabilnych form zatrudnienia. Pracownik posiadający taką umowę nie może korzystać ze wszystkich przywilejów podyktowanych przez prawo pracy. Nie przysługuj mu okres wypowiedzenia, a więc zatrudnienie może szybko stracić. Może się także zmienić jego wymiar, a co za tym idzie – wysokość zarobków. Nowej pracy nie znajduje się często z dnia na dzień, a pożyczkę jednak trzeba spłacić. Bezwzględnym obowiązkiem osoby zaciągającej taką pożyczkę jest sprawdzenie, czy firma posiada opcję przedłużenia terminu spłaty. Czasem taka funkcja okazuje się prawdziwym wybawieniem. Polega to na tym, że nie trzeba oddawać całego kapitału pożyczki, a jedynie same jej koszty. Termin zwrócenia całej kwoty przesuwa się wtedy o kolejny miesiąc i można spać spokojnie. Większość firm na rynku umożliwia takie rozwiązania.

Rynek pożyczek pozabankowych jest bardzo elastyczny. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło z pewnością znajdą produkt dla siebie. Klucz do sukcesu to rozwaga i odpowiedzialne zaciąganie zobowiązań dopasowanych do swoich możliwości.

Post Author: Wolański Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *