Pożyczki na oświadczenie to bardzo chętnie wykorzystywane opcje pozyskiwania pieniędzy. Ich popularność jest wynikiem zmniejszenia biurokracji i ograniczenia jej do niezbędnego minimum. Pożyczki bez zaświadczeń mają wiele korzyści, są dużo szybsze i bardziej komfortowe dla klienta. Później odpowiadamy na pytania — czym są pożyczki bez zaświadczeń oraz dlaczego nie musimy przedstawiać zaświadczeń.
Czym są pożyczki na oświadczenie?
Pożyczki bez zaświadczeń — jedynie na samo oświadczenie są prywatnymi pożyczkami udzielanymi przez prywatne firmy finansowe. Jest na rynku kilkadziesiąt i oferują pożyczki zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe — ratalne. Nie wymagają one do konkretnej sumy pożyczki żadnych zaświadczeń a jedynie oświadczenie, że zarabiamy daną sumę lub jesteśmy zatrudnieni w konkretnym miejscu pracy. Brak zaświadczeń dotyczy szczególnie małych sum np. do kilku tysięcy złotych. Niektóre firmy oferują również próg kilkunastu tysięcy. Prywatne pożyczki w prywatnych firmach pożyczkowych bez zaświadczeń w większości przypadków możemy wziąć przez internet lub osobiście w oddziale firmy.
Dlaczego firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń?
Główny plus pożyczek bez zaświadczeń, czyli brak konieczność dokumentowania swoich zarobków ma kilka powodów. Pierwszy z nich to chęć ograniczenia biurokracji przez firmy. Przyjmowanie dokumentów przez firmy wiąże się z koniecznością ich przechowywania oraz znacznie wydłuża proces obsługi danej pożyczki. Marki finansowe udzielając prywatnych pożyczek, chcą zaoferować klientowi maksymalnie krótki czas, w którym otrzyma on pieniądze na konto. Wydanie czy podpisanie samego oświadczenia jest znacznie prostsze i szybsze. Klient nie musi poprosić o zaświadczenie w miejscu pracy, co jest w wielu przypadkach problematyczne czy krępujące.
Prywatne firmy pożyczkowe działają na podstawie prawa cywilnego, dlatego nie podlegają tak restrykcyjnym regulacjom co banki. Udzielają one prywatnych pożyczek na takiej samej zasadzie jak np. znajomymi między sobą i na podstawie tego samego prawa. Umożliwia to zrezygnowanie z części weryfikacji czy sprawdzania dochodów.