pozyczka bez zdolnosci

Pożyczka bez zdolności kredytowej – szanse i zagrożenia

Problemy finansowe mogą zdarzyć się każdemu. Z tym faktem trudno dyskutować, warto więc zastanowić się, jak poradzić sobie w przypadku ewentualnych kłopotów z budżetem. Rozwiązań jest sporo, jednak warto sięgnąć po takie, które związane są z najmniejszym ryzykiem, stosunkowo małą liczą formalności oraz pozwolą na szybkie otrzymanie pieniędzy i poprawę sytuacji. Najpopularniejszym z nich są pożyczki. Niestety, większość instytucji posiada specjalne kryteria, według których ich udziela. Jednym z nich jest odpowiednia zdolność kredytowa. Co powinny zrobić osoby, które jej nie posiadają? Dla nich odpowiednią formą pomocy może okazać się pożyczka bez zdolności kredytowej. Najbardziej atrakcyjne oferty opublikowano na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-bez-zdolnosci-kredytowej/

Brak podziału klientów

Na posiadanie zdolności kredytowej wpływa bardzo wiele czynników. Wśród nich znajdują się: forma zatrudnienia, wysokość dochodów, stabilizacja zawodowa, wiek oraz historia kredytowa. Łatwo więc zauważyć, że wiele kwestii może zadziałać na niekorzyść konsumenta. Nawet jeśli w przeszłości spłacał wszelkie zobowiązania terminowo, bank może negatywnie ocenić jego zdolność kredytową, ponieważ nie posiada stałej pracy, lub jest osobą bardzo młodą. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na skorzystanie z usług firm pożyczkowych, które posiadają znacznie bardziej liberalne podejście i taki produkt w swojej ofercie, jak pożyczka bez zdolności kredytowej. Aby ją otrzymać, należy:

  • być właścicielem rachunku bankowego
  • posiadać stały adres zameldowania i polskie obywatelstwo
  • ukończyć 18 lub 21 rok życia

W zależności od konkretnej firmy, o pieniądze często możemy ubiegać się bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej i czekać na odpowiedź ze strony instytucji. Najczęściej firma wysyła dokumentację przy pomocy kuriera, a decyzja zapada w krótkim czasie. Warto również podkreślić, że firmy pożyczkowe znacznie chętniej i częściej pożyczają pieniądze, niż robią to banki.

O czym należy pamiętać biorąc pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Choć firmy pożyczkowe decydują się na udzielenie pomocy osobom bez zdolności kredytowej, wciąż mają na uwadze ryzyko, które się z tym wiąże. Z tego powodu stosują zabezpieczenie swojego interesu w postaci podwyższonego oprocentowania, które będzie stanowić pewnego rodzaju rekompensatę w przypadku konieczności egzekwowania zwrotu pożyczonych pieniędzy. Konsument nie otrzyma w ten sposób dużej kwoty, a jedynie niewielką. Jeśli więc zależy nam na sporym zastrzyku gotówki, musimy rozejrzeć się w poszukiwaniu innego rozwiązania.

Kogo powinna zainteresować pożyczka bez zdolności kredytowej? Z pewnością te osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebują szybkiego wsparcia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy jednak obiektywnie ocenić, czy będziemy w stanie spłacić taką wiążącą się z odsetkami pożyczkę. Jeśli wątpliwości naszły nas dopiero po podpisaniu umowy – nic straconego. Każdy konsument ma czternaście dni na to, by od niej odstąpić.

Post Author: Wolański Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *