firmowe pozyczki

Jakie pożyczki dla firm są dostępne na rynku?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z nieustannymi inwestycjami, które zapewniają firmie rozwój. Niejednokrotnie, przedsiębiorcy nie dysponują odpowiednimi środkami, dlatego muszą korzystać z pomocy z zewnątrz. Jednym z tego typu rodzajów pomocy są pożyczki dla firm udzielane przez większość banków w naszym kraju. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie są w stanie samodzielnie zgromadzić odpowiednich funduszy. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów pożyczek, które dedykowane są właścicielom zarówno większych, jak i mniejszych firm.

Odnawialne pożyczki dla firm

Jednym z rodzajów zewnętrznego finansowania firmy jest tak zwany kredyt odnawialny. Jest to działanie oparte na debecie, którego wysokość jest ustalana przez bank na podstawie wysokości wpływów na konto. Firma wykorzystuje tylko taką ilość środków, jaką w danym momencie potrzebuje. Co najważniejsze, odsetki są naliczane wyłącznie od wykorzystanej kwoty – niewykorzystana wartość limitu nie generuje dodatkowych kosztów.

Pożyczki dla firm udzielane na konkretny czas

Najczęściej są udzielane na okres nie dłuższy niż 5 lat a pożyczona kwota musi zostać dokładnie rozliczona z bankiem. Przedsiębiorcy wykorzystują środki pozyskane dzięki takiemu rodzajowi kredytu na zakup nowych towarów i materiałów potrzebnych do produkcji. Podobnie jak w przypadku poprzedniego rodzaju pożyczki, również tutaj limit określa się na podstawie dochodów firmy. Aby uzyskać pożyczkę, wystarczy złożyć w banku odpowiedni wniosek, co w wielu przypadkach jest możliwe drogą elektroniczną.

Inwestycyjne pożyczki dla firm

Tego rodzaju kredyt jest udzielany na wysokie kwoty a jego okres spłacania może wynosić nawet do 20 lat. Za pożyczone w ten sposób pieniądze można kupić firmowy samochód, zatrudnić pracowników lub zainwestować w nowe maszyny. Należy jednak pamiętać że taka forma finansowania wymaga wkładu własnego, którego wysokość zależy między innymi od kwoty, jaką przedsiębiorca chce pożyczyć. Złożenie wniosku wymaga przedstawienia biznesplanu, w którym należy dokładnie rozpisać szacowane zyski oraz wydatki.

Rozwijanie firmy niewątpliwie wymaga sporego nakładu pieniędzy. Pożyczki dla firm stanowią świetne źródło finansowania, pod warunkiem że są dobrze przemyślane a ich rodzaj jest odpowiednio dopasowany do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Post Author: Wolański Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *