pozyczka na komornika

Jak dostać pożyczkę na spłatę komornika?

W życiu spotyka nas wiele trudnych sytuacji. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszymi planami. Nierzadko dotykają nas również problemy finansowe. Najgorsza sytuacja ma miejsce wtedy, gdy komornik zablokuje konto osoby posiadającej długi. Jak wówczas poradzić sobie z długami? Czy istnieje możliwość otrzymania pożyczki na spłatę komornika?

Spłata komornika pożyczką – czy to możliwe?

Osoby posiadające długi komornicze z pewnością pragną jak najszybciej spłacić swoje długi. Niektórzy decydują się na wzięcie ratalnych pożyczek – jest to jednak dość ryzykowny pomysł. Dzięki pożyczce ratalnej można uregulować aktualne zobowiązania oraz rozpocząć nowy etap w swoim życiu. W przypadku, gdy komornik rozpoczął już egzekucję, nie ma szans na to, że jakakolwiek instytucja bankowego przyzna nam pożyczkę lub kredyt na spłatę naszego zadłużenia komorniczego. Sytuacja wygląda bardzo podobnie, jeśli będziemy chcieli wówczas zawnioskować o pożyczkę u firm pożyczkowych. Instytucje tego typu mają jednak o wiele mniejszą liczbę wymagań od klasycznych banków. Jeśli nasze dane znajdują się na przykład w Krajowym Rejestrze Długów, to nasze szanse na uzyskanie pożyczki ratalnej są bardzo niskie.

Pożyczka pod zastaw na spłatę komornika – najważniejsze informacje

Jeśli chcemy uzyskać specjalną pożyczkę na spłatę komornika, to musimy zwrócić się do firmy zajmującej się udzielaniem pożyczek pod zastaw nieruchomości. Istotna informacja jest taka, że aby móc uzyskać taką pożyczkę, trzeba być właścicielem domu, mieszkania bądź działki. W ten sposób można otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych lub nawet kilka milionów.

Umowę o udzielenie pożyczki na spłatę zobowiązań komorniczych spisuje się w obecności notariusza. Kolejna bardzo istotna informacja jest taka, że w trakcie spłacania ratalnej pożyczki bez jakichkolwiek problemów można dalej korzystać z danej nieruchomości, która została zastawiona. Warto wiedzieć, że znaczne szanse na otrzymanie pożyczki pod zastaw nieruchomości na spłatę zobowiązań komorniczych mają duże szanse również te osoby, którym w swoim życiu zdarzało się podejmować nierozważne decyzje w kwestiach finansowych.

Pożyczka pod hipotekę to nie wszystko

W chwili obecnej w Polsce istnieje cała masa firm specjalizujących się w udzielaniu pożyczek na raty. Są to pożyczki, które są przeznaczone przede wszystkim do spłaty zadłużeń klientów. Zazwyczaj firmy reklamują je swoim klientom jako pożyczki w kwocie maksymalnej dwudziestu pięciu tysięcy złotych na okres do maksymalnie trzech lat. Zdarza się, że decyzje o przyznaniu tego rodzaju pożyczki uzyskuje się nawet w kilkadziesiąt minut – to naprawdę mało. Jeśli bierzemy pożyczkę na spłacenie zobowiązań wobec komornika, należy dokładnie wszystko przemyśleć. Warto rozważyć za i przeciw biorąc pod uwagę kondycję naszego domowego budżetu. Jeśli podejdziemy do tego zbyt lekkomyślnie, możemy popaść w kolejne długi, których spłacenie okaże się jeszcze trudniejsze. Ostrożność oraz rozwaga w takich przypadkach są najistotniejsze!

Post Author: Wolański Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *