opinie o feratum bank

Ferratum Bank opinie – co trzeba wiedzieć?

Firmy udzielające pożyczek krótkoterminowych na dobre opanowały rynek. Różnią się między sobą ofertą, warunkami pożyczki, tudzież weryfikacją klienta lub jej brakiem. Jedną z dłużej działających jest Ferratum Bank. To międzynarodowe przedsiębiorstwo, oferujące pożyczki na krótki okres 30 dni, i na dłuższy do 24 miesięcy. W Polsce działa od 2011 roku. Udziela chwilówek do 2000 złotych bez BIK i finansowania ratalnego do 5000 złotych. Biuro obsługi klienta jest czynne całą dobę , dzięki czemu pieniądze mogę być wypłacane w nocy, jak i w weekendy. Poniżej szczegółowe informacje o Ferratum Bank opinie.

Warunki otrzymania pożyczki w Ferratum Bank

Aby uzyskać pożyczkę w Ferratum należy:

  1. Posiadać polskie obywatelstwo oraz stałe miejsce zamieszkania i zameldowania.
  2. Mieć ukończone 21 lat. Górna granica wiekowa nie jest podana, dlatego z oferty mogą korzystać emeryci.
  3. Być w posiadaniu telefonu komórkowego, konta bankowego i dowodu osobistego. Firma udziela pożyczek na dowód, nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy. Po pozytywnej decyzji klient otrzymuje pieniądze w 15 minut.

Pierwsza pożyczka za zero

Standardem jest uzyskanie pierwszej pożyczki za darmo w firmach pozabankowych. Ferratum także ma taką opcję. Można skorzystać z finansowania do 2000 złotych, na okres do 30 dni. To maksymalna kwota, jaką można pożyczy, oprócz pożyczki ratalnej na maksymalnie 10 tys. zł, ktorą również dysponuje.

Wydłużenie terminu spłaty – czy to możliwe?

Ferratum wychodzi naprzeciw swoim klientom i udostępnia możliwość skorzystania z przedłużenia terminu spłaty. Zaznacza jednak, że niezbędne będzie dodatkowe poręczenie w postaci poręczyciela prawnego lub fizycznego. Cały proces to kilka kliknięć. Każde przedłużenie wiąże się z 30 dniami więcej na spłatę. Można skorzystać z tego tylko dwa razy.

Weryfikacja klientów w bazach BIK

Ferratum jako jedno z niewielu przedsiębiorstw – nie sprawdza klientów w BIK.

Weryfikacja klientów w BIG i KRD

Ferratum, podobnie jak inne firmy, weryfikuje konsumentów w bazach BIG i KRD. Może tam trafić osoba, która ma niespłacone zobowiązania telekomunikacyjne lub za media, typu woda czy prąd. Najczęstszą przyczyną negatywnych wpisów w KRD są niezapłacone mandaty.

Co, jeśli klient opóźnia się ze spłatą lub w ogóle jej nie dokonuje?

Pożyczkobiorca, któremu zabrakło gotówki na spłatę zobowiązania powinien w pierwszej kolejności skorzystać z opcji przedłużenia spłaty. Wybierając poręczyciela od  Ferratum, poniesie koszt 25% całkowitej sumy pożyczki, a termin zostanie odroczony o 30 dni. Jeżeli natomiast nie może sobie pozwolić nawet na tyle, powinien poszukać poręczyciela fizycznego. W tym celu musi pobrać ze strony firmy umowę poręczenia, znaleźć osobę, która będzie poręczycielem i wypełnić dokument przy dwóch świadkach lub u notariusza. Nie poniesie wtedy jakichkolwiek kosztów  z tytułu odroczenia.

Jeśli pożyczkobiorca nie podejmie żadnych kroków, to po 60 dniach od planowanej spłaty zobowiązania, zostanie wpisany do baz BIG, a jego sprawa będzie przekazana do windykacji. Finalnie trafi do komornika. By tego uniknąć, klient musi zadzwonić do pożyczkodawcy i udzielić informacji o swoich kłopotach. Najczęściej udaje się znaleźć wyjście z sytuacji, korzystne dla obu stron.

Zalety pożyczki w Ferratum

  • Realizacja przelewów w kilkanaście minut, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu,
  • Pierwsza pożyczka całkowicie za darmo,
  • Bardzo wygodny panel klienta.

Więcej na temat Ferratum Bank opinie znajdziesz na: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-ferratum-bank-opinie/.

Post Author: Wolański Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *